خرید و نصب اجاق گاز در تهران

 در آموزش, آموزش تخصصی, گاز, گاز رومیزی, لوازم بدنه اجاق گاز

نکاتی درباره خرید اجاق گاز آرکو سرویس:

از آنجایی که این وسیله یکی از پرکاربردترین و مهمترین اجزای آشپزخانه می باشد، خصوصا اگر به شیرینی پزی و پخت غذاهای متنوع علاقه مند هستید حتما در هنگام خرید و نصب اجاق گاز توجه زیادی بخرج دهید. دقت کنید اجاق گازی که انتخاب می کنید از همه امکانات مورد نیاز شما برخوردار باشد. به طور کلی اجاق گازها از نظر اندازه به دو دسته تقسیم می شوند :

 اجاق هایی که طول کمتر اما ارتفاع بیشتری داشته و اجاق هایی که از نظر طول بزرگ تر هستند.
اجاق هایی که طول بیشتری دارند نسبت به گروه دیگر تعداد شعله بیشتر و قابلیت های بیشتری هم دارند. انتخاب میان این دو نوع بستگی به فضای آشپزخانه، تعداد افراد خانواده شما، میزان استفاده از گاز و همچنین استفاده شما از قابلیت های دیگر مانند جوجه گردان، گریل و … دارد.
ارزان‌‌ترین انتخاب،خرید و نصب اجاق گاز ساده فردار با شعله مرکزی اما امروزه مدل‌های عریض‌تر آن نیز به بازار عرضه شده‌است. قبل از خرید، دقت کنید که فر آن مطابق با نیاز شما باشد (ظرفیت داخلی آن باید از بیرون قابل برآورد باشد) و توجه داشته باشید که فرهای خودشوی، عموما فضای پخت کمتری دارند. در صورت امکان، فری تهیه کنید که در‌های شیشه‌ای داشته باشد.
در شیشه‌ای آسان‌تر شسته می‌شود و در زمان پخت نیز می‌توانید مواد داخل آن را ببینید.اجاق‌های امروزی بسیار متنوع‌تر از انواع قدیمی است و دارای کباب‌پزها، شعله‌هایی برای سرخ‌کن‌های بزرگ، جایی خاص برای ماهی‌تابه و انواع دو شعله‌ای یا شش شعله‌ای هستند.
اگر شعله‌ها را جداگانه خریداری می‌کنید، در انتخاب خرید و نصب اجاق گاز دقت کنید تا پاسخگوی نیاز و آشپزخانه شما باشند (جنس این شعله‌ها بسیار متنوع است: شیشه، استیل، لعابی) و تصمیم بگیرید که کدام یک از آنها برای شما کارآیی بهتری خواهد داشت.
اجاق گاز‌های هوشمند و قابل برنامه‌ریزی به کدبانوی خانه امکان می‌دهد که با خیال آسوده در حالی که غذایی را روی گاز گذاشته از منزل بیرون برود و مطمئن باشد در زمان مقرر، شعله زیر غذا خاموش می‌شود. هر چند در آغاز اجاق‌گاز‌ها تنها چند شعله برای پخت غذا داشتند اما با مرور زمان تجهیزات دیگری نظیر جوجه گردان و فر به آنها اضافه شد.
اجاق گاز هم اکنون مبدل به یکی از نیازهای اساسی در لوازم خانگی بدل شده و دیگر خانه ای نیست که در آن اجاق گاز موجود نباشد .
هنگام خرید اجاق گاز باید علاوه بر ظاهر و کارایی به نیاز خانواده هم توجه کرد. برای خانواده‌های پرجمعیت اجاق‌های ۵ یا ۶ شعله مناسب است اما یک خانواده کم‌جمعیت با یک اجاق ۴ شعله یا اجاق رومیزی ۲ شعله هم می‌تواند امورات خود را بگذراند.

آموزش نصب اجاق گاز آرکو سرویس:

اجاق گاز

اجاق گاز

مجموعه آرکو سرویس نمایندگی تعمیرات اجاق گاز کلیه ی برندها اماده است تا شما را با آموزش نصب اجاق گاز های مختلف آشنا بکند.برای نصب اجاق گاز نیاز به رعایت کردن نکات ایمنی و داشتن دانش کافی در این امور می باشید ، توجه داشته باشید قبل از اینکه به نصب اجاق گاز بپردازید ، لازم است بدانید گاز خطرناک می باشد و بسیاری از آتش سوزی ها و انفجار در ساختمان ها دلیل آن عدم نصب مطمئن اجاق گاز و پکیج بوده است. با این تفاسیر نصب اجاق گاز خود را به تعمیرکار اجاق گاز بسپارید .در زیر آموزش نصب اجاق گاز را برای شما عزیزان شرح میدهیم . همچنین برای تعمیر اجاق گاز میتوانید از خدمات آرکوسرویس بهره مند شوید .

آموزش نصب اجاق گاز رومیزی آرکو سرویس:

(در هنگام نصب دقت کنید لوله گاز شهری درمجاورت یا بالای گاز رومیزی قرار نداشته باشد زیرا درصورت نزدیک بودن لوله گاز به حرارت مستقیم احتمال خطراتی همچون آتش سوزی و یا انفجار افزایش می یابد . در صورتی که هنگام نصب متوجه نزدیکی لوله گاز شهری با گاز شدید با تکنسین مربوطه تماس بگیرید تا سریعا برای تغییر مسیر لوله گازشهری اقدام شود.)

درهنگام نصب گاز رومیزی حتما از تکنسین متخصص کمک بگیرید تا از اتصالات غیر فنی لوله های آب ,شلنگ استیل و تغییر مسیر غیر اصولی آن ها جلوگیری شود.دقت فرمائید کابینت ساز شما قسمت قرار گیری گاز برروی صفحه کابینت را طوری برش داده باشد که در هنگام قرارگیری گاز رومیزی در محل آن اجاق گاز به شکلی مطلوب محل برش خورده جای داده شود.نه آنقدر باز باشد که لبه شیشه یا استیل گاز رومیزی نتواند به درستی و با اطمینان روی کابینت قرار گیرد و نه آنقدر بسته که گاز درمحل قرار نگیرد.بهترین کار این است که فضا دقیقاً بر مبنای سطح زیر گاز رومیزی برش بخورد که با کمی فشار گاز در محل مورد نظر جای گیرد.نکته ی دیگری که باید به آن توجه کنید این است که تکنسین مربوط از لوازم و تجهیزات استاندارد مانند بست مناسب، شیلنگ با قطر و جنس مطلوب، سرشیلنگی ترجیحاً استیل و با نوک بلند استفاده نماید.حتما در هنگام نصب گاز رومیزی روی صفحه کابینت و در محلی که لبه‌های گاز رومیزی روی کابینت قرار می‌گیرد از درزبند لاستیکی مخصوص استفاده کنید و در مکان‌ مربوطه بچسبانید. این نوار درزگیر در کارتن‌های گاز رومیزی از طرف کارخانه‌ها قرار داده می‌شود و سرویس‌کار موظف است از آن در جهتی که عنوان شد، استفاده کند.
از فواید درزبند می توان به ایجاد بستری ارتجاعی در زیر گاز رومیزی برای جلوگیری از عبور جرم، خرده غذا و گردو غبار به زیر گاز و همچنین چسبیدن و عدم تکانش گاز رومیزی روی صفحه کابینت اشاره کرد.این ویژگی ها ایمنی بیشتری به آشپزخانه شما می دهد.اما چیزی که الزامیست نصب بست‌های گاز رومیزی که در کارتن مخصوص آن از طریق کارخانه تولیدی قرار داده شده می باشد زیرا این بست ها نیز درجایگاه خود کارکردی در جهت ایمنی بیشتر داشته و موجب اتصال مطلوب گاز رومیزی به کابینت زیر خود می‌گردد.پس از نصب نهایی و اتمام کار تکنسین باید با استفاده از کمی کفِ رقیق تست نشت یابی را انجام داده در صورت وجود هرگونه نشت ابتدا آن را رفع نموده سپس شعله‌ها را تست نماید.پساز عملیات نشت یابی و تست شعله ها گاز آماده استفاده است. در برخی از گازهای رومیزی آشپزخانه، اصطلاحاً سیستم تاپ تایم (top time) یا روشن شدن سریع و بلافاصله به کار رفته و این بدان معناست که با فشردن ولوم (دکمه روشن نمودن گاز رومیزی که رو صفحه گاز تعبیه شده را ولوم می نامند) در کسری از ثانیه شعله روشن شده و گاز رومیزی آماده بهره‌برداری می‌باشد.در اکثر گازهای تولیدی در ایران مدت زمان ۳ تا ۵ ثانیه زمان می‌برد تا فندک جرقه بزند و ترموکوپل گرم شده و در نهایت شعله بایستد.به هیچ وجه کابل برق گاز رومیزی را به پریز هایی که بالای گاز قرارگرفته متصل نفرمایید علاوه بر این پریز بالای گازرا مسدود کرده و نسبت به انتقال کابل برق از جایی دیگر به زیر کابینت اقدام نمائید.بدیهی است از آنجائیکه وسایلی نظیر گاز رومیزی در ارتباط مستقیم با مصرف کننده قرار دارد، توجه ویژه به نکات ایمنی در استفاده از انواع گازهای رومیزی، ضمن بهره‌مندی طولانی تر از وسیله مذکور می‌تواند ایمنی و سلامتی بیشتری را برایمان فراهم سازد.

مهمترین اصول در نصب اجاق گاز آرکو سرویس:

  • جریان تهویه آشپزخانه باید ملایم باشد.
  • از ظروف مقاوم در برابر حرارت در نزدیکی گاز رومیزی استفاده شود.
  • حداقل فاصله اجاق گاز با هود باید ۷۰ سانتی متر باشد.
  •  اجاق گاز باید از دیوار پشتی ۵ سانتی متر و با دیوار کناری ۱۰ سانتی متر فاصله داشته باشد.
  • خودداری از نگهداری مایعات یا گازهای قابل اشتعال (مثل بنزین) در نزدیکی اجاق گاز
  • فاصله سطح زیرین اجاق (پس از نصب) نیز باید ۱۰ سانتی متر فضای خالی داشته باشد.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

15 − 14 =

گاز