تعمیر اجاق گاز در تهران و عیب یابی آن

 در آموزش, گاز

تعمیر و عیب یابی گاز

تعمیر و عیب یابی گاز

آیا اجاق گازتاناز کار افتاده است ؟ در این صفحه  چند نکته  در مورد تعمیرات اجاق گاز را بیان می کنیم
درباره اینکه شما چگونه  می توانید خودتان تعمیر اجاق گاز را انجام دهید  و یا اینکه آیا دستگاه  شما نیاز به تعمیر اجاق گاز  به  وسیله متخصص دارد  چه کسیمی تواند  وقت خود را برای یک اجاق گاز که توانایی این را ندارد که یک غذای خوب آماده کند، صرف کند؟
فقط در  چند مورد محدود، شما نمی توانید خرابی های دستگاه را تعمیر کنید و نیاز به مراجعه به متخصص تعمیر اجاق گاز  دارید که آن چند مورد شامل بسته نشدن درب اجاق گاز  و یا تنظیم نبودن درجه حرارت  اجاق گاز می باشد.

برایدیگر مشکلات  اجاق گاز، مثل خراب شدن چراق اجاق گاز یا روشن نشدن اجاق گاز  معمولا باید با یک متخصص تعمیر اجاق گاز   تماس حاصل کنید .
در این  صفحه با رهنمودهای کارشناسان تعمیر اجاق گاز آرکو سرویس کمک می کنیم تا شما مشکلات عمده در تعمیر اجاق گاز  را پیدا  کرده و یاد بگیرید که برای تعمیر اجاق گاز  باید چه کارهایی انجام دهید.در این مقاله کارشناسان تعمیر اجاق گاز  آرکو سرویس شما را با خرابی های اجاق گاز آ شنا می کند و راه حل های تعمیر اجاق گاز را در این  نوشته  ارائه می دهند.

تعمیر و عیب یابی گاز

در ادامه به رایج ترین مشکلات تعمیر اجاق گازها  از نگاه تکنسین های تعمیر اجاق گاز خواهیم پرداخت و آن ها را در سه گروه دسته بندی می کنیم

۱- مشکلاتی در  مورد تعمیر اجاق گاز  که خودتانمی توانید آنها را رفع کنید.

الف)  در صورتیکه دما ثابت نمی ماند. دستورالعمل  کارخانه سازنده را پیدا کرده و بخوانید.
اگر دستورالعمل سازندهدر دسترس نیست  به پیشنهاد کارشناسان تعمیر  اجاق گاز می توانید آن را  در اینترنت پیدا کنید.
شما می توانید دمای اجاق گاز  خود را روی ۳۵ درجه یا کمی بیشتر یا کمتر  تنظیم کنید و برای اندازه گیری دمای  آن از یک دماسنج استفاده کنید.

ب)  در صورتیکه درب اجاق گاز بسته نمی شود.
اگر مشکل از لولاست، درب  اجاق گاز را باز کرده و لولای آن  را عوض کنید ولی اگر لولا به قاب دستگاه وصل  شده، شما باید پنل کناری را بردارید تا بتوانیدبه تعمیر اجاق گاز بپردازید.

۲- مواردی که باید به متخصص تعمیر اجاق گاز  مراجعه کنید.

الف)  در صورتیکه اجاق گاز  روشن نمی شود. به خاطر خطر برق گرفتگی، هرگز خودتان ولتاژ اجاق گاز را بررسی نکنید.
برای تعمیر اجاق گاز ممکن است به وسیله کنترل بد یا المنت پخت، سیم قطع شده باشد یا ورودی اشتباه جریان الکتریسیته به اجاق گاز ایجاد شده باشد.
در یک اجاق گار، برای انجام  تعمیر اجاق گاز  باید از کنترل گاز، دریچه گاز، مشعل گاز اطمینان حاصل کنیم  که برای رفع هر یک باید به  متخصص تعمیر اجاق گاز  مراجعه کنید.

ب) در صورتیکه  چراغ اجاق گاز روشن نمی شود. اگر مشکل از لامپ باشد بدون تعمیر اجاق گاز  به راحتی می توانید آن را تعویض کنید.
اگر همچنان کار نکرد ممکن است بخاطر خرابی کلید برق یا کنترل برق باشد.
در این صورت تعمیر اجاق گاز  کار خطرناکی استو  بهتر است با یک تکنسین تعمیر اجاق گاز تماس بگیرید.

پ) در صورتی که اجاق گاز  خود تمیزی نمی کند. به بیان کارشناسان تعمیر اجاق گاز این مشکل می تواند علل متفاوتی  داشته باشد.
از جمله  خرابی ساعت، قطعی سیم، . حتما با تکنسین تعمیر اجاق گاز  تماس بگیرید. بسیار خطرناک است که خودتان اقدام به تعمیر اجاق گاز  نمایید.

۳- مشکلاتی که به جای تعمیر اجاق گاز  نیاز به تعویض اجاق گاز دارند.

الف) افتادن قفسه ها. اگر مشکل در فضای  داخلی اجاق گاز  باشد و شامل قرارداد گارانتی شما می شود، با متخصص تعمیر اجاق گاز تماس بگیرید.
اما اگر مشمول گارانتی نمی شود، ممکن است منجر به تعمیر اجاق گاز   پیچیده و گرانی شود. پس زمان تعویض اجاق گاز  است.

ب) زنگ زدگی. در طول زمان حتی در تمیزترین اجاق گاز ها، پخت غذا و رطوبت می تواند تولید یک حفره در کناره های محوطه اجاق گاز  کند.
تعمیر اجاق گاز در این خصوص بسیار پر هزینه است

پ) عمر زیاد. بسته به استفاده  زیاد و بد استفاده کردن، یک اجاق گاز  می تواند۲۵ سال عمر کند.
اما اگر شما سالانه هزینه زیادی را صرف تعمیر اجاق گاز در مورد اجاق گاز خود می کنید یا دیگر لوازم اجاق گاز  شما در بازار تولید نمی شود به این  معنا است که زمان آن رسیده که یک اجاق گاز جدیدتر خریداری کنید.

چگونه اجاق گاز خود را تمیز کنیم ؟

نحوه تمیز کردن روی اجاق گاز

قسمت های لعابی را با آب ولرم و مواد شوینده بشویید از وسایل ساینده استفاده نکنید .

کلاهک های شعله ها را با آب جوش و مواد شوینده بشویید برای لکه های سخت تر از مواد شوینده معمولی و محصولاتی که در بازار هست ولی خورنده نیست استفاده کنید.

هرگز از سیم و اسید برای پاک کردن اجاق گاز استفاده نکنید.

چه شما نیاز به تعمیر اجاق گاز   خود داشته باشید و چه به دلایل گفته شده نیاز با تعویض اجاق گاز  خود داشته باشید فرقی نمی کند که اجاق گاز  شما چه برندی باشد و یا آن را از کجا خریداری کرده باشید. می توانید برای کمک به کارشناسان تعمیر اجاق گاز آرکو سرویس مراجعه کنید.

ارکو سرویس در تعمیر گاز اخوان و تعمیر گاز داتیس و تعمیر گاز کن هم تجربه دارد و شما میتوانید با اطمینان تعمیرات خود را به دست ما بسپارید

اریا سرویس در تعمیر هود داتیس و تعمیر گاز کن و تعمیر هود اخوان هم تخصص دارد.

عزیزانی که ساکن کرج هستند می توانند تعمیر گاز کن و تعمیر گاز داتیس و تعمیر گاز اخوان خود را در کرج ب تیم اریا سرویس بسپارند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]
پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

هفده + نوزده =

تعمیر هودتعمیر اجاق گاز