اجاق گاز اینداکشن

 در گاز

اجاق گاز اینداکشن یکی دیگر از انواع وسایل آشپزخانه برای پخت و طبخ غذا می باشد. این مدل از گاز ظاهری بسیار زیبا و شیک داشته و با برق کار می کنند. مهمترین موردی که باید در مورد اجاق گازهای ایندکش بدانید این است که حرارت در گازهای اینداکشن از طریق تولید میدان مغناطیسی با استفاده از جریان الکتریکی تولید می شود . به همین خاطر وسیله که شما برای طبخ غذای خود از آن استفاده می کنید مانند قابلمه ها یا کتری می بایست از جنس فلز های رسانا باشند تا بتوانند جریان مغناطیسی را دریافت و باعث انتقال گرما به مواد داخل ظرف شوند.

البته اگر در فکر خرید اجاق گاز اینداکشن هستید نگران این نباشید که  شما با خرید گاز اینداکشن نیاز به یک مجموعه کامل از وسایل آشپزخانه دارید ، بلکه با یک

 

آزمایش ساده می توانید دریابید که کدام یک از ظروف فلزی آشپزخانه شما مناسب برای طبخ غذا بر روی این گازها هستند. فقط کافیست یک آهن ربا بیاورید و با تک تک ظروف فلزی خود امتحان کنید که آیا آهن ربا به ظروف شما می چسبد یا خیر. آن دسته از ظروف فلزی شما که آهن ربا را به خود جذب کردند مناسب برای طبخ و پخت غذا بر روی اجاق گازهای اینداکشن می باشند.

 

induction

 

ویژگیهای گاز اینداکشن 

سطح روی این نوع از اجاق گازها برخلاف اجاق گاز های سنتی گاز سوز و یا برقی کاملا تخت و صاف می باشد.

اشکالی که می توان به این نوع از گازها گرفت این است اگر ظرف شما بزرگتر از سطح گاز اینداکشن باشد ، اطراف ظرف که خارج سطح گاز اینداکش قرار گرفته است گرم نمی شود بنابراین نمی توان از ظرفهای بزرگ برای بختن غذا استفاده کرد. بنابراین بررسی دیگری که نسبت به ظروف داشته باشید اندازه تابه ها و قابلمه ها نسبت به شعله های گاز اینداکش است که قصد استفاده از آنها را دارید.

 

 

آرکو سرویس تخصصی ترین خدمات را در جهت تعمیرات فر ، گاز و هود با کادر مجرب و فنی در تهران و کرج ارائه می دهد . امیدوار است بتواند شما عزیزان را در انتخاب مناسب این محصولات  و ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات تخصصی هود ، گاز و فر یاری رساند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

یک + 11 =

اجاق گاز صفحه ای یا رومیزیتعمیرات اجاق گاز در کرج