چگونه از فر آشپزخانه مراقبت کنیم !

 در فر

فر در تهران

فر در تهران

مراقبت از فر یکی از راههایی است که هم وسیله شما بیشتر عمر می کند ، هم شما از کار کردن با آن لذت می برید و کارهاتون سریعتر پیش می رود . یکی از راههای مراقبت از فر تمییز نگه داشتن آن است چون از نظر بهداشتی یکی از اصول اولیه است و برای تهیه یک غذا ، دسر ، یا عصرانه سلامت و دلپذیر جز ضروریات می باشد و هم همانطور که گفتیم  کمک  به طول عمر دستگاه و حتی از نظر صرفه مالی خواهد بود.

آریا سرویس در اینجا به ذکر نکاتی می پردازد که بتوانید بهتر و بیشتر از فر خود مراقبت نمایید.

بدون شک، پخت و پز فرایند بسیار دلپذیر است .اما بعضی مواقع تمییز کردن فر که لکه های غذا ویا تکه های سوخته غذا به آن چسبیده است و  به شدت کثیف شده است ممکن است کار مشکلی باشد. با این حال، اگر از فر آشپزخانه خوبی مراقبت کنید . هم به طول عمر فر خود کمک کرده اید و هم ظاهر تمییز فر بیشتر شما را ترغیب می کند که به پخت غذاهای خوشمزه و متنوع دست بزنید و ازین بابت  اعضای خانواده نیز بسیار از شما قدردان خواهندبود.

هر چند وقت یکبار باید فر را تمییز کرد؟

این امر به دو عامل مهم بستگی دارد – چه زمانی و چه چیزی برای غذا آماده می کنید. اگر شما به آشپزی علاقه دارید و بیشتر وقت خود را در آشپزخانه منزل به سر می برید ، مسلماَ وسایل آشپزخانه از قبیل فر شما نیاز بیشتری به تمییز کردن و مراقبت دارند ، ولی به عنوان مثال اگر شما یک خانم کارمند هستید و فقط روزهای تعطیل به آشپزی می پردازید قطعا تعداد دفعات  تمییز کردن فر به حداقل می رسد . البته در بیشتر مواقع پس از پخت و پز اگر فر را تمییز کنید ،تمییز کردن آن به مراتب بسیار راحت تر از وقتی است که تمییز کردن آن را به وقت دیگری موکول کنیم . زیرا اگر خورده های غذا و یا سس ، کیک و یا دیگر مواد غذایی دیگر در فر ریخته باشد . پس از گذشت زمان باعث سخت شدن لکه ها می شود و ما باید انرژی بیشتری برای پاک کردن آنها صرف کنیم .

pic1

از چه مواد تمییز کننده ای باید استفاده کنیم ؟

برای تمییز کردن کلی سطوح با استفاده از شوینده هایی که برای تمییز کردن فر و گاز تخصیص داده شده اند حتما استفاده کنید . جدا از بکار بردن شوینده های قوی مانند وایتکس و جرمگیر بپرهیزید. با استفاده از یک اسفنج یا پارچه نرمی که مناسب این کار است و شوینده مخصوص تمییز کردن فر و گاز به این کار بپردازید . و در آخر نیز با یک دستمال نمناک شوینده را  از سطح فر خو پاک نمایید.

آرکو سرویس تلاش دارد تا  با کادر متخصص و فنی خود ، شما را در  تهران در مسیر نگهداری ، مراقبت و تعمیرات تخصصی از فر ، گاز و هود یاری رساند .

میتوانید تعمیر گاز کن و تعمیر گاز اخوان و تعمیر گاز داتیس خود را به دست تیم ما در تهران بسپارید.

اگر ساکن کرج می باشید و میخواهید از تعمیرات حرفه ای ما بهره ببرید با آریا سرویس تماس حاصل فرمایید.

طراحی سایت در کرج

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

20 − 9 =

تعمیرات هود ، فر و گاز در تهران و کرج