روشن نشدن اجاق گاز

 در آموزش, گاز

راهنمای نگهداری و تعمیر اجاق گاز

سال ها از زمانی که بشر بر روی آتش و هیزم غذا می پخت گذشته و امروزه اجاق گاز یکی از ضروری ترین لوازم در هر آشپزخانه ای محسوب می شود. چنانچه این وسیله کاربردی نیاز به تعمیر و یا سرویس داشته باشد باید هر چه سریع تر اقدام کرد. نمایندگی تعمیر اجاق گاز باید توسط تعمیرکار با تجربه انجام شود ولی برخی از اشکالات موجود را می توان به سادگی برطرف کرد.

روشن نشدن اجاق گاز

علت اصلی روشن نشدن اجاق گاز تجمع چربی و مواد غذایی در مسیر و مسدود شدن جریان گاز است. با تمیز کردن اجاق گاز مشکل برطرف خواهد شد.

برای تعمیر اجاق گاز ابتدا توری روی شعله را برداشته و کلاهک را بیرون بیاورید. سینی زیر شعله را نیز از محل خارج کنید. این کار با باز کردن چند پیچ به سادگی امکان پذیر است. همه قسمت های زیر سینی و مسیر گاز را با حوله نمدار و آب گرم تمیز کنید. چربی روی پایه شعله و کلاهک را با کمک آب گرم و سرکه از بین ببرید. با استفاده از یک خلال دندان سوراخ های جریان هوای شعله را پاک کنید.

جرقه نزدن فندک

اگر نشتی و یا اتصال نامناسبی در مسیر باشد فندک جرقه نمی زند. اغلب به هنگام جا به جایی و یا تمیز کردن اجاق گاز، سیم هایی که ماژول کنترل فندک را به شعله وصل می کند قطع می شود. در این صورت فندک قادر به جرقه زدن نیست.

با اتصال مجدد سیم های قطع شده مشکل برطرف می گردد. تعمیر اجاق گاز را با قطع کردن جریان برق شروع کنید. کلاهک شعله و پایه مهر و موم شعله را خارج کنید. اکنون می توانید سیم قطع شده را ببینید. با تعویض سیم قطع شده ، فندک می تواند جرقه بزند و مشکل بر طرف می شود.

تعمیر اجاق گاز و تعویض فندک

چراغ های اجاق گاز راروشن کرده و هم زمان شعله را بچرخانید. اگر جرقه فندک نارنجی و یا زرد رنگ بود باید فندک را تعویض کنید.  در صورتی که فندک جرقه آبی داشت به معنای سالم بودن فندک است.

برای تعمیر اجاق گاز و تعویض فندک، بعد از قطع کردن جریان برق شروع به کار کنید. کلاهک شعله را برداشته و پیچ های پایه راباز کنید. پس از جدا کردن پایه، اتصال سیم های فندک را قطع کنید. نیازی به بریدن و یاجداسازی سیم فندک نیست و سیم به راحتی از فندک جدا می شود. با جایگزینی فندک جدید و قرار دادن تجهیزات، مشکل برطرف شده و اجاق گاز به خوبی روز اول کار خواهد کرد.

نمایندگی تعمیر اجاق گاز

میتوانید تعمیر گاز کن و تعمیر گاز اخوان و تعمیر گاز داتیس خود را به دست تیم ما در تهران بسپارید.

اگر ساکن کرج می باشید و میخواهید از تعمیرات حرفه ای ما بهره ببرید با آریا سرویس تماس حاصل فرمایید.

طراحی سایت در کرج

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

3 × 2 =

تعمیر اجاق گاز دووتعمیر اجاق گاز در عباس آباد