رفع سرو صدای هود

مدل و نوع هود

یکی از مهمترین عوامل تاثرگذار بر هزینه ی تعمیر هود مدل آن می باشد.

هودهای قدیمی‌تر که به هود های زیرکابینتی معروف هستند، به خاطر داشتن ساختار ساده‌ و همین‌طور لمسی‌ نبودن صفحه ی کنترل، هزینه خیلی کمتری در زمینه ی تعمیرات و نگهداری نسبت به مدلهای جدید هود های شومینه‌ای یا جزیره‌ای دارند.

قبل از تماس گرفتن با تعمیرکار متخصص هود حتما از اتمام گارانتی هود خود اطمینان پیدا کنید. معمولا تجهیزات آشپزخانه ، ۲ تا پنج سال خدمات پشتیبانی و خدمات پس از فروش دارند و این موضوع می‌تواند از هزینه کردن گزاف برای یک تعمیرکار آزاد جلوگیری نماید.

البته در نظر داشته‌باشید که هزینه ی ایاب و ذهاب در هر صورت استفاده از گارانتی و یا تعمیرکار آزاد، وجود خواهد داشت.

 

وقتی برای خرید هود به فروشگاه می‌روید مغازه‌دار تضمین می‌کند فنی که خریداری کرده اید بی‌صداست و موقع آشپزی مشکلی از لحاظ سرو صدا ایجاد نمی‌ کند.

زمانی که هود را خریداری می کنیم و نصب می‌کنیم و روزای اولی که با هود کار می‌کنیم همه چیز خوب است و از کارکرد بی‌صدای فن لذت می بریم. اما یه ماه موتور هود به طرز عجیبی به صدا می افتد. چه اتفاقی برای هود افتاده که یکدفعه تبدیل به ماشین آلودگی صوتی شده؟

جواب: به موقع و زیاد از هود خود استفاده نکرده ایم.

فیلتر و هواکش هود وقتی در معرض بخار آب و چربی مواد غذایی قرار می‌گیرند تاب برمی‌دارند و این تاب صدای پره‌های هواکش رو بالا می‌برد. راه بی‌صدا ماندن هود این است که هر روز ازش استفاده کنید حتی اگه در طول روز استفاده ای نشد حداقل به مدت ۱۰ دقیقه هود را روشن نگه داریم.

منتظر روزی نمانید که قراره است مواد سرخ کردنی درست کنید. حتی اگر کتری آبجوش هم رو گاز بود بگذارید هود چند دقیقه کار کند و بخار روی هود نماند.

اگه هود تازه خریداری کرده اید، قبل از اینکه کار به اینجا بکشد از این دستورهای ساده پیروی کنید، اگه کار از کار گذشت، هود رو یک بار تعمیر نمایید و بعد از این ازش بیشتر کار بکشید تا دیگر تا آخر عمرش بی‌صدا کار بکند و هوای خانه و آشپزخانه را تمیز نگه دارد.

هود را می توان به عنوان یک دستگاه تهویه هوا در آشپزخانه در نظر گرفت.در بازار دو مدل هود وجود دارد  هود تصفیه کننده و هودهای دارای خروجی هوا.

اگه هودرا تازه خریداری کرده اید و بعد از آب بندی، صدایهود شما را اذیت میکند،می توانید این مشکل را با کارشناسان آرکو سرویس در میان بگذارید تا هود شما را تعمیر نمایند و علت صدای زیاد هود را متوجه شوند تا تعمیر و سرویس کنند .

صدای زیاد و  غیر عادی هود  :

اگر در هنگام روشن شدن ،دچار لرزش و صدای هود  می‌شوید حتما یکی ازاجزای آن ایرادی پیدا کرده ،می توانید از آرکو سرویس برایتعمیرهود و یا سرویس هود کمک بخواهید.

شما می توانیدبا تماس با آرکو سرویس  بعد از خاموش کردن هود خود، اتصالات نگهدارنده‌ی پوشش را بررسی کنید.

اگر دیدید هود شما کاملا ایمن هست و خطری شما را تهدید نمی‌کند می توانید از  کارشناسان آرکو سرویس بخواهید هود را باز کنند و پوشش را در بیاورید و به دنبال قطعات خراب بگردند .

این پست توصیه می شود

نظرات